Новини

Фонд держмайна оголошує перші аукціони з приватизації у системі Прозорро.Продажі за новими правилами

Фонд державного майна України визначив перші об’єкти, аукціони з приватизації яких відбудуться у вересні 2022 року у державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі. 
Двома об‘єктами, по яких оголошено аукціони, стали Марилівський та Кобиловолоцький спиртові активи ДП «Укрспирт» у Тернопільській області.
Торги по Кобиловолоцькому МПД ДП «Укрспирт» відбудуться 19 вересня за стартовою ціною 25,2 млн грн.
Торги по Марилівському МПД ДП «Укрспирт» відбудуться 20 вересня за стартовою ціною 54,3 млн грн.
Заплановані торги стануть першими, які відбудуться з урахуванням змін, затверджених прийняттям законопроєкту №7451, щодо покращення та пришвидшення процедур приватизації. 
Всього, у вересні планується провести 8 аукціонів з приватизації спиртових активів, які вже готові, а також близько 150 інших об‘єктів, – від рухомого і нерухомого майна до непрацюючих заводів, що будуть виставлені до кінця 2022 року. 
“Аукціони з приватизації у вересні відбудуться за новими, покращеними процедурами. Завдяки нашій спільній роботі з народними депутатами та Урядом, колегами з Прозорро.Продажі, приватизація стане ще зручнішим інструментом для розвитку бізнесу, й водночас забезпечить додаткове наповнення державного бюджету в умовах воєнного стану. Запрошуємо підприємців долучатися до аукціонів та спільно відновлювати економіку України!”, – зазначила в.о. Голови Фонду державного майна Ольга Батова. 
“Запровадження змін до законодавства допоможе швидше закривати угоди з приватизації та реалізовувати майно, створювати робочі місця та релокуватися підприємствам з територій, на яких ведуться бойові дії та/або існує така загроза, до безпечніших регіонів. Ухвалений закон також змінив етапність завершення приватизації, тож за новими правилами договір купівлі-продажу укладатиметься з переможцем тільки після того, як він сплатить ціну продажу лота, визначену за підсумками аукціону. Що важливо, уся інформація про хід та результати аукціонів з приватизації буде доступною та відкритою у публічному модулі аналітики bi.prozorro.sale. Це означає, що кожен громадянин зможе бачити інформацію про те, хто, коли, за скільки і який обʼєкт приватизував”, — наголосив Олексій Соболев, директор ДП «Прозорро.Продажі». 
Завдяки законодавчим змінам приватизація відбуватиметься ефективніше та відкриє нові можливості для розвитку бізнесу.
  • Підготовка та проведення аукціонів займатимуть до 2 місяців, замість 6 місяців
  • Сплата коштів за активи відбуватиметься до підписання договору купівлі-продажу для мінімізації ризиків
  • Нові власники єдиних майнових комплексів отримуватимуть всі дозволи та ліцензії автоматично
  • Зросте кількість доступних об’єктів, завдяки розблокуванню приватизації активів з арештованим майном (зі збереженням зобов’язань перед кредиторами)
  • Уся інформація про об’єкти приватизації доступна на сайтах privatization.gov.ua та prozorro.sale
Покрокова інструкція про те, як проходитимуть онлайн-аукціони з приватизації в системі Прозорро.Продажі, доступна за посиланням. 
Новини