Новини

Ринок землі: майже 200 земельних аукціонів в системі Прозорро.Продажі оголосили в жовтні

Ринок землі Прозорро.Продажі
Ринок землі: майже 200 земельних аукціонів в системі Прозорро.Продажі оголосили в жовтні

В державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі оголошено вже майже 200 земельних аукціонів. З них — 138 аукціонів з оренди та 58 аукціонів з продажу землі.

Оголошена вартість цих ділянок в системі — понад 140 млн гривень. Аукціони проводяться виключно на підвищення ціни.

Загальна площа земельних ділянок, виставлених на аукціонах, — понад 1 тисяча гектар. 

До топ-5 областей, в яких найактивніше оголошують земельні аукціони, увійшли Одеська, Закарпатська, Київська, Житомирська, Львівська. 

Слід підкреслити, що продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений.

Нагадаємо, перший земельний аукціон в системі з оренди комунальної землі сільськогосподарського призначення 7 жовтня 2021 року оголосила Тавричанська сільська рада (Каховський район, Херсонська область). 

Відповідно до Закону України №1444 та Постанови №1013, яка набула чинності 5 жовтня, держпідприємство визначене адміністратором електронної торгової системи, в якій відбуваються земельні торги. Розпорядження землями виключно через електронні аукціони було важливою антикорупційною складовою земельної реформи та так званої “земельної децентралізації”. 
Новини