Новини

Рейтинг міст Прозорро.Продажі: як громади здавали та продавали своє майно за рік повномасштабної війни

https://info.prozorro.sale/storage/uploads/public/640/717/5da/6407175da1ec6025101758.jpg
Прозорро.Продажі склали рейтинг міст, які найактивніше використовували онлайн-аукціони у державній електронній торговій системі для управління комунальним майном за рік повномасштабної війни.
Загалом за цей рік із 24 лютого 2022 по 24 лютого 2023 із системою активно працювали 304 міста, які провели майже 4.5 тис аукціонів з малої приватизації, оренди комунального майна, продажу та здачі в оренду земельних ділянок.
Очолили рейтинг Ковель, Нововолинськ та Кропивницький. Це міста, які отримали найвищий бал у рейтингу. Ковель, який опинився на першій сходинці рейтингу, провів 44 успішних аукціони з 58 оголошених, та отримав за їхніми підсумками майже 27 млн гривень. Ковель також має найвищий показник середньої конкуренції на торгах з-поміж інших міст — 2.05 учасники.
За даними аналітичного модуля Прозорро.Продажі, до першої пʼятірки потрапили Тернопіль та Верхньодніпровськ.
Ще одне місто, яке ефективно управляло своїми активами, — Львів. За підсумками воєнного року він опинився на 7-й сходинці. Водночас Львів став містом, яке за рік повномасштабної війни заробило на управлінні комунальним майно найбільше серед інших громад, — понад 230 млн гривень.
Київ опинився на 17 місці у рейтингу: столиця провела 274 успішні торги з 644 оголошених та заробила за їхніми підсумками понад 75 млн гривень до свого бюджету.
До рейтингу міст за підсумками року повномасштабної війни потрапили міста, що були наближені до зони бойових дій, або ті, які частіше потерпали від ракетних обстрілів ворога. Це Кривий Ріг (8-те місце у рейтингу), Одеса (16-те), Київ (17-те), Дніпро (18-те), Запоріжжя (20-те). Замикають рейтинг Чернігів та Миколаїв. Попри регулярні атаки країни-агресора, зокрема по енергетичній інфраструктурі міст, громади продовжували оголошувати онлайн-аукціони в системі. Загалом ці міста провели 755 успішних торгів та отримали надходження до бюджетів міст на понад 100 млн гривень.
Сумарний дохід 25 міст, які потрапили до рейтингу, складає майже пів мільярда гривень, які громади можуть скерувати на потреби, спричинені або поглиблені війною.
Рейтинг міст був сформований за такими критеріями:
  1. Рейтинг охоплює період з 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2023 року.
  2. З-поміж усіх міст, які працювали з системою під час року повномасштабної війни, до рейтингу відібрані міста, у котрих за рік було понад 40 успішних аукціонів.
  3. Рейтинг формувався як сума таких показників:
  • Бал за використання системи за трьома обов’язковими напрямами. Максимальна кількість балів 3 (1 — ринок землі, 1 — оренда комунального майна за законодавством, 1 — мала приватизація)
  • Бал за конкурентність відносно міста з найвищим показником конкурентності торгів. Найвищий показник середньої кількості учасників на аукціонах складає — 2,05 у Ковеля. За допомогою цього показника можна визначити в тому числі наскільки ефективно місто працює у системі та заохочує покупців брати участь в аукціонах.
  • Бал за успішність, який вираховується шляхом ділення показника успішності аукціонів цього міста на аналогічний показник найуспішнішого міста.
  • У цьому рейтингу показник за доходами від аукціонів не був переважаючим, адже на ціну за квадратний метр нерухомості або гектар землі впливають і розмір громади, і чисельність населення, і наближеність до бойових дій.
Нагадаємо, управління майном громадами, а саме продаж обʼєктів малої приватизації, оренда комунального майна та оренда й продаж земель комунальної власності через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі є обовʼязковими для органів місцевого самоврядування відповідно до законодавства. Продаж сільгоспземель державної та комунальної власності заборонений відповідно до Земельного кодексу.
Прозорро.Продажі — держпідприємство, що знаходиться у державній власності та підпорядковується Міністерству економіки. ДП “Прозорро.Продажі” забезпечує роботу електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду в публічних активів.
Новини