Новини

220 млн грн — результат приватизаційного аукціону з продажу Білгород-Дністровського порту

https://info.prozorro.sale/storage/uploads/public/640/f04/632/640f046329464608383745.jpg
Фонд державного майна 13 березня успішно провів приватизаційний онлайн-аукціон з продажу «Білгород-Дністровського морського торговельного порту». Торги відбулися в державній системі Prozorro.Продажі.
Під час аукціону вартість «Білгород-Дністровського морського торговельного порту» зросла у 2,3 раза (з 93,8 млн грн стартової ціни до 220 млн грн переможної). За право приватизації порту в торгах змагалися 3 учасники.
Останніми роками Білгород-Дністровський порт показував суттєві збитки. У 2019-2021 роках збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн грн. Негативна тенденція спостерігалася й у 2022 році. За січень-вересень минулого року порт отримав 2,9 млн грн збитку.
«У 2023 році Фонд держмайна пішов на історичний крок — вперше приватизував роками збиткові державні порти, — зазначає Голова Фонду держмайна Рустем Умєров. — Залучення приватних інвесторів у збиткові порти має надати імпульс модернізації портової інфраструктури. Це дозволить збільшити їх потужність та підвищити конкурентоспроможність української продукції, а також позитивно відобразиться на експортних доходах України».
«На кожному онлайн-аукціоні з приватизації ціну за обʼєкт формує ринок, це відбулося і сьогодні. Хоча стартова ціна за цей порт була знижена вдвічі, конкуренція на торгах Прозорро.Продажі зробила свою справу і ціна у порівнянні зі стартовою зросла на 126.2 млн грн. Після завершення процесу приватизації та сплати усієї вартості за актив, новий власник зможе почати модернізацію порту», — коментує Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі
Нагадаємо, 17 січня Фонд держмайна провів приватизаційний аукціон, на якому продав порт «Усть-Дунайськ». Під час торгів вартість активу зросла в три рази до 201 млн грн. В аукціоні взяли участь вісім підприємців.
Переможець аукціону з продажу Білгород-Дністровського порту має 20 робочих днів на сплату вартості лота після дня завершення аукціону. Лише після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.
Новини