Новини

Перший прозорий місяць ринку землі: в системі Прозорро.Продажі оголошено понад 430 аукціонів на 216 млн гривень

Ринок землі Прозорро.Продажі
За перший прозорий місяць ринку землі в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі оголошено 430 аукціонів на понад 216 млн гривень.

Сьогодні, 5 листопада, минає місяць з моменту набуття чинності урядової постанови (№1013), яка запустила ринок оренди та продажу державної та комунальної землі через систему «Прозорро.Продажі». Розпорядження землями виключно через електронні аукціони було важливою антикорупційною складовою земельної реформи та так званої «земельної децентралізації».

Станом на 5 листопада за даними аналітичного модуля Прозорро.Продажі оголошено 285 аукціонів з оренди, та ще 145 — з продажу землі. Загальна площа виставлених на аукціонах земельних ділянок — 2 тисячі гектар. 

«Прозорий ринок землі працює лише місяць і ми вже бачимо, хто найбільше чекав цієї можливості. Це громади. Сьогодні в системі 4 з 5 земельних аукціонів оголосили саме органи місцевого самоврядування. Це 348 земельних ділянок із 430 виставлених через Прозорро.Продажі. Сподіваємося вже найближчим часом побачити і земельні аукціони від держави», — зазначила перша заступниця директора ДП «Прозорро.Продажі» Дарина Марчак.

Крім громад, землю активно виставляють приватні виконавці в межах примусової реалізації земельних ділянок. Таких аукціонів у системі 76.

До топ-5 областей, в яких найактивніше оголошують земельні аукціони, увійшли Одеська, Київська, Черкаська, Львівська та Чернігівська. А серед місцевих громад топ-3 очолюють Ананьївська міськрада (Одеська обл) — 24 аукціони, Чигиринська міськрада (Черкаська обл) — 19, Підгорянська сільрада (Тернопільська обл) — 14. 

Найдорожчу земельну ділянку несільськогосподарського призначення (15,1 га) продає Львівська міська рада — стартова вартість складає 87,5 млн гривень. А найбільшу стартову ціну за право оренди землі с/г призначення виставила Чорнобаївська селищна рада (Черкаська обл) — 179,7 тис грн за 19,5 га.

Зазначимо, що продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений.

Нагадаємо, державна електронна торгова система «Прозорро.Продажі» гарантує безпечність торгів, неможливість втручання в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника до участі в аукціоні. Всі дані про онлайн-аукціони, їхній перебіг та результати відкриті та доступні в аналітичному модулі Прозорро.Продажі.
Новини