Новини

П’ять років з часу перших аукціонів в системі Прозорро.Продажі: основні цифри

Прозорро.Продажі
П’ять років тому, 17 листопада 2016 року, в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі успішно відбулися перші аукціони. 

З часу перших торгів в системі вже відбулося понад 66 тисяч успішних аукціонів. У них взяли участь понад 40 тисяч учасників, конкуренція між якими дозволила збільшити ціну на активи в середньому на 33%. Від початку проведення перших торгів у листопаді 2016 року, прозорі аукціони вже принесли понад 56,6 млрд гривень до бюджетів різних рівнів.

Організатори та учасники аукціонів взаємодіють з системою через акредитовані електронні майданчики. Станом на листопад 2021 року таких 46. Вони надають повну консультацію по роботі в системі на будь-якому етапі аукціону, технічну підтримку та навчання. Також вони рекламують лоти та проводять роботу з покупцями. 

За даними аналітичного модуля найбільшу кількість переможців аукціонів — понад 10 тис, привів майданчик “Закупки Пром.Уа”. На другому та третьому місцях “Е-Тендер” — 8 тис та “Смарттендер” — майже 7 тис. 

Учасники майданчика “Українська Універсальна Біржа” перемогли на 6 тис аукціонів, “Держзакупівлі.Онлайн” — 4,5 тис, “Національна електронна біржа” — понад 4,2 тис, а “Полонекс” — понад 3,2 тис. До першої десятки майданчиків за кількістю переможців аукціонів увійшли також Ю.БІЗ, ТАБ.ЮA та ТБ “Товарно-сировинна біржа “Галконтракт”
Нагадаємо, всі дані про онлайн-аукціони, їхній перебіг та результати відкриті та цілодобово доступні для кожного в аналітичному модулі Прозорро.Продажі (bi.prozorro.sale).


Інформація у модулі дозволяє побачити перебіг будь-якого з аукціонів у системі, збирати та аналізувати агреговану інформацію про всі аукціони, а також робити вибірки даних за окремими фільтрами — ринки, майданчики, організатори, учасники, динаміка торгів, статус аукціонів, конкурентність і тд.
Новини